נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

היטל השבחה, הוא סוג של מס, שמטילה המדינה על הרחבת נכס קיים או בניית נכס חדש. ישנם מקרים מסוימים, אשר בהם ניתן יהיה לבצע הפחתת היטל השבחה. על מנת להצליח בהשגת הפחתה או אפילו פטור מהיטל השבחה, יש לקבל חוות דעת ודו”ח משמאי מקרקעין. החלטת השמאי, תוכל לגרום להכרעה של שני הצדדים, אשר אף יכולים לערער על החלטת השמאי, אשר הוא זה שמכריע בפני הגוף שנקרא וועדת ערר לפיצויים ולהיטל השבחה. כאשר מתחילים עם כל ההליכים למטרת הפחתת היטל השבחה כל נכס, שימו לב כי הזמן שעומד לרשותכם  הוא קצוב.שימו לב, לגבי היטל ההשבחה וכאשר אתם מקבלים את ההיטל, פנו מיד לשמאי מקרקעין, אשר יסייע בידיכם לפחית את המס או ההיטל, היות וניתן יהיה להפחיתו לאחר הדו”ח  שביצע.

מתי יש לשלם היטל השבחה ומי קובע את גובהו?

ישנם כמה מקרים, אשר בעטיים יש לשלם היטל השבחה. הראשון , אישור תב”ע, אישור הקלה, או אישור על שימוש חורג. כל אחד מהמקרים אשר מחייבים את תשלום היטל ההשבחה, גורמים לעלייה בשוויו של הנכס. שיעור החיוב והסיבות לחיוב בהיטל זה, נבדקים באמצעות שמאי מקרקעין, אשר הוא זה שמבצע שירותים אלה, עבור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. ראשית, ניתן יהי לפנות אל שמאי מקרקעין, בכדי שיוכל לבצע שומה נגדית, מה שיערער על גובה התשלום  היטל ההשבחה וכן, יוכל לסייע בנושא הפחתת היטל השבחה. שמאי המקרקעין, אשר הוא זה שמייצג את בעלי הקרקע או הנכס, יפעל בוועדה לתכנון ובנייה לגבי צדקת לקוחו.

קיבלת היטל השבחה שאתם סבורים שהסכום שלו גבוה? – מה עושים?

אם קיבלתם בדואר או ממקרקעי ישראל, תשלום על היטל השבחה, בגלל נכס שמכרתם, או הרחבה ותוספת על נכס קיים, מומלץ כי תפנו בהקדם אל שמאי מקרקעין, אשר יש לו ניסיון רב בנושא כגון הפחתת היטל השבחה והצליח להפחית מס זה לרבים מלקוחותיו. למעשה הפחתה של היטל ההשבחה די מורכב. ככל ששמאי מקרקעין יהיה מנוסה בתחום.,, כך הסיכויים שלכם יהיו רבים יותר, שתוכלו לזכות בהפחתה של היטל זה.אל תשכחו, כי מדובר על סכום די משמעותי של כסף, כך שמומלץ להשקיע בשמאי מקרקעין בעל וותק וניסיון 

Call Now Button